Baťa
Sem vložte podnadpis

                 

Vlastnosti a výhody profylaktické obuvi pro diabetiky značky MEDI

1. Díky tvaru kopyta vyvinutého na základě měření nohou více než 2 000 diabetiků obuv respektuje rozměrové změny na nohou, ke kterým u diabetiků dochází.
2. Obuv je konstruována tak, aby bylo zabráněno vzniku jakýchkoliv lokálních tlaků obuvi na nohu. Díky měkkým usňovým materiálům svršku obuv nabízí maximální komfort a pohodlí při respektování změn objemů nohou v průběhu dne.
3. Příznivé vnitřní mikroklima v obuvi zajišťuje speciální podšívka se zvýšenou schopností udržovat optimální hodnoty vlhkosti uvnitř obuvi, opatřená protiplísňovou (antimykózní i antibakteriální) úpravou. Udržení optimální vlhkosti v prostoru obuvi zabraňuje praskání kůže a následnému výskytu kožních onemocnění.
4. Obuv je vybavena vkládací ortopedickou stélkou schopnou rozkládat lokální tlaky, čímž chrání nohu před poraněním a zlepšuje komfort při chůzi. Profilovaná patní část stélky zvyšuje boční stabilitu při chůzi, měkká nášlapná část se přizpůsobí tvaru chodidla.
5. Podešev se zvýšenými protiskluznými vlastnostmi a optimální výškou podpatku účinně tlumí přenos lokálních tlaků při chůzi. Tím zamezuje poškození kůže a měkkých tkání nohy (vzniku mozolů, otlaků,...). Optimální flexibilita podešve zajišťuje komfort při chůzi.
6. Pro pacienty s vážnějším poškozením nohou je obuv vyráběná na rigidní (tuhé) podešvi. Měkký svršek v přední části obuvi je schopen se přizpůsobit tvarovým deformitám nohou.

Vlastnosti a výhody anatomických vkládacích stélek MEDI


1. Anatomicky tvarované vkládací stélky MEDI® podporují správnou funkci nožní klenby, zlepšují prokrvení a snižují bolesti nohou a páteře při chůzi.
2. Tvarovaná patní část zvyšuje stabilitu při chůzi, nášlapná část je schopna rozkládat lokální tlaky při našlápnutí na nerovnosti povrchu.
3. Vrchní vrstva stélek je opatřena antibakteriální a antimykotickou úpravou.
4. Stélky zmenšují obtíže při cévních, nervových (neuropatických) a ortopedických komplikacích nohou pacientů s cukrovkou.
5. Použité materiály zlepšují tepelně izolační vlastnosti obuvi.Na obuv MEDI přispívá diabetikům v České republice zdravotní pojišťovna jednou za 2roky částkou 1000kč.

Doporučení diabetikům při prevenci syndromu diabetické nohy a zásady pro preventivní obuv pro diabetiky

1. Noste boty dobře padnoucí, kožené, s dostatkem prostoru pro prsty, nejlépe šněrovací, nebo na suchý zip nejlépe bez podpatku. Před obutím je vždy zevnitř prohlédněte, zda někde netlačí např. cizí těleso. Nechoďte bosi.

2. Denně nohy prohlížejte, pokud na ně nevidíte, můžete použít zrcátka nebo požádat rodinného příslušníka.

3. Nekuřte.

4. Udržujte správnou hygienu, teplota vody při mytí nemá přesáhnout 37°C. Nenoste obuv naboso, noste bavlněné či vlněné ponožky.

5. Odstraňujte opatrně zatvrdlou kůži vhodnými nástroji podle doporučení lékaře či zdravotní sestry, promazávejte nohy denně vhodným hydratačním krémem (ne mezi prsty).

6. Myslete na to, že máte nohy sníženě citlivé na teplo, tlak a bolest a chraňte se před příslušnými poraněními.

7. Navštěvujte pravidelně odbornou pedikůru, nezraňte se ostrými předměty.Nehty zastřihávejte rovně.

8. Navštivte vždy odborníky, máte-li: oteklé nohy, změnu barvy kůže, zatvrdlou kůži na nohou, puchýře, praskliny, poranění nebo vředy.

9. Při každé návštěvě svého lékaře dbejte, aby byla vašim nohám věnována pozornost.

10. Při domácím ošetřování vředů na nohou se důsledně řiďte instrukcemi lékařů a sester.

Dlouho očekávané Baťovky konečně dorazily.Novinky diabetické obuvi se pyšní novým moderním designem!Kvalitní kožená obuv Baťa s vyšší podešví,vyndavací stélkou a dostatečnou šířkou.