Lymfatická obuv
Sem vložte podnadpis

Pacienti s lymfatickými problémy snášejí tyto nepříjemnosti: silné otoky nohou, velké bandáže, šponování kůže a každý pohyb bolí a rada doktorů se dá špatně dodržovat:
"Mějte více pohybu".

Rádi bychom uposlechli lékaře, ale silně oteklé nohy nepasují do žádné obuvi. Medicína a terapie udělaly v dnešní době velký pokrok, ale na jedno se zapomnělo: tj. vývoj správné obuvi. Doteď nosili lymfatičtí pacienti obuv, kterou různými způsoby upravili na nohy: pantofle na suchý zip, kde si sami prodlouží pásky suchým zipem, šněrovací obuv, ze které odstraní tkaničky, podrážky přilepené lepenkou apod. samovýrobu. Všechna tyto nouzová řešení Vám nepřinesou žádnou radost z delší procházky!

Ano, kdo má více pohybu, začíná odbourávat zadrženou lymfatickou tekutinu. Toho dosáhneme, jen když máme tu správnou obuv.

Společným vývojem s ortopedickým mistrem Jörgem Iselem a Földklinikou z Hinterzartenu, která se specializuje na léčbu lymfatických pacientů jsme vyvinuli Lymfatickou obuv, která významným způsobem pomůže těmto pacientům navrátit se do zcela běžného života a opět bezpečně chodit!

Máme v nabídce dva modely: polobotky a sandále

Pro polobotku byl vybrán velmi měkký velurový materiál, který má dobrou stabilitu a přední část je ze strečového materiálu. Tak dodává obuvi podporu v patě a v přední části dokáže pojmout silně oteklé a obvázané nohy. V patní části je vsazen dílec z gumy.

V patní části je našit jazyk s tkaničkou, který brání vyzouvání obuvi při "chůzi". Tento jazyk můžeme bez problému zkrátit.

Při konstrukci sandálů bylo přistoupeno k překřížení zadních pásků na suchý zip pro lepší stabilitu v patě. Díky přezkám můžeme obuv lehce a pevně individuálně nastavit k noze. Zavírací pásky ze suchého zipu jsou stabilní a přizpůsobí se noze a bandážím. Tyto pásky si mohou pacienti sami nastavit, popřípadě zkrátit, nebo u obuvníků prodloužit.

kou a suchými zipy.

Názory pacientů:
Pacienti, kteří měli možnost testovat tuto obuv ve vývoji byly překvapeni. Především byli nadšeni tím, jak tyto modely dobře sedí na noze: Pacienti se silně oteklými nohami a velkými bandážemi obuv pohodlně nasadili a cítili se bezpečně. Zároveň vyslovili pochvalu nad jednoduchým obutím, to platí i u pacientů se sníženou motorikou. Obzvlášť velkou pochvalu obdržely sandále s možností během pár sekund vytvořit uzavřenou obuv jako vynikající nápad. U obou modelů ocenili přizpůsobení se obuvi požadavkům a momentálního stavu pacienta - možnost rozšíření, popř. zúžení.
Také lékaři a terapeutičtí pracovníci z Földkliniki, kteří se podíleli na vývoji jsou z výsledku nadšeni. Lymfatickým pacientům pomáhá tato obuv v léčbě a přináší rychlejší výsledek. Správná terapie a naše obuv urychluje dobu léčení a pacienti se tak mohou dříve navrátit do normálního života.

Varomed® lymfatická obuv se vyrábí a dodává na trh po jednom kuse ve velikostech 36-50