Orto plus
Sem vložte podnadpis

Česká obuvnická firma ORTO plus s.r.o. s dlouholetou tradicí vyrábí a prodává luxusní a zdravotní obuv zároveň. Takovou obuví je zejména letní vycházková a přezůvková dámská i pánská obuv, která je určena pro širokou veřejnost. Získá si Vás svou jedinečnou konstrukcí nášlapných "soft" materiálů, které zaručují pohodlnou chůzi a navíc napomáhá ke zlepšení zdravotního stavu dolních končetin. Pro materiály svršku obuvi jsou používánypouze kvalitní, certifikované usně, které nejsou strojně napínány, ale jsou ke spodku obuvi přišity ručně,to zaručuje maximální přizpůsobení každému chodidlu individuálně.Konstrukci obuvi věnují majitelé firmy Zdeněk Kocourek a Josef Zvoníček mimořádnou pozornost s uplatněním nejnovějších studií z anatomie, ortopedie, protetiky a biomechaniky chůze. Nabízená kolekce "Top designu" je pod dohledem uznávaných módních návrhářů a konstruktérů.Výsledkem je pohodlná, zdravotně nezávadná obuv v komfortním provedení.

Tradiční český výrobce komfortní, celousňové, profylaktické, ručně šité obuvi.

Českou obuvnickou firmu ORTO plus s.r.o. v roce 1995 založili a odborně i manažersky řídí dva spolumajitelé Ing. Josef Zvoníček a Zdeněk Kocourek. Oba jsou svým vzděláním i praxí až doposud nepřetržitě spjati s vývojem, výrobou a prodejem obuvi. Základním vyráběným sortimentem firmy je dámská a pánská letní vycházková a přezouvací obuv z vysoce kvalitních přírodních usní v pestrých barevných odstínech a kombinacích.
Rovněž i celkové pojetí designu a konstrukce obuvi vychází nejen z vlastních odborných znalostí, ale i ze spolupráce s externími odborníky - specialisty z oblasti anatomie, ortopedie a biomechaniky chůze. Výsledkem je pohodlná, zdravotně nezávadná obuv v komfortním provedení. Její co nejčastější používání ve volném čase k vycházkám, nákupům, či k přezutí doma nebo v zaměstnání omezuje vznik vad nohou.

Celou kolekci dámské obuvi můžeme rozdělit do 4. základních skupin:

1) Česká komfortní ručně šitá obuv
Konstrukce a tvar podešve přispívá k rovnoměrnému zatížení chodidel. Přirozeně aktivuje svaly, podporuje tak i správné držení těla a tím pomáhá spálit kalorie. Odlehčuje klouby a bříška palců a tím brání únavě a bolesti chodidel. Je vybavená speciální vzdušnou stélkou, patním a palcovým absorbérem nárazů a podporuje podélnou a příčnou klenbu. Tuto obuv vyrábí renomovaná česká firma technologií ručního šití a za použití těch nejkvalitnějších materiálů. Tato pohodlná komfortní zdravotně nezávadná obuv s anatomickou podporou chodidla je osvědčena jako celoroční vycházková obuv, ale i jako přezouvací obuv v kanceláři či jiných čistých provozech.

2) Skupina módní celousňové ručně šité obuvi na vyšším typu podešve

Tato kategorie je určena pro ženy, které preferují módní, stylovou a elegantní obuv na vyšším klínu nebo podpatku.U tohoto druhu obuvi je zohledněna především měkkost, barevnost a módnost svršku. I zde naše firma klade akcent na veškeré zásady zdravého a komfortního obouvání.

3) Nová skupina ručně šité obuvi s vyjímatelnou tvarovanou, perforovanou usňovou stélkou
Tuto stélku lze nahradit vlastní korekční stélkou (individuální) předepsanou odborným podiatrem či ortopedem a lze na ni získat příspěvek od zdravotních pojišťoven.
Vzorky jsou opatřeny vyjímatelnou stélkou, kterou lze po opotřebení vyměnit za novou. Tuto náhradní stélku nabízíme k dodání i samostatně, při objednávání nutno uvést správnou velikost obuvi.
Vyjímatelná stélka je perforovaná, což zlepšuje mikroklima pod chodidlem, navíc je v lůžku podešve pod stélkou vlepeno zdravotní srdíčko.

4)Obuv vhodná pro osoby s deformací chodidla v prstní části, vbočený palec - hallux. Na základě požadavků zákazníků byla vyvinuta nová kategorie dámské obuvi vhodná pro osoby s deformací chodidla v prstní části, vbočený palec - hallux. V různých šířkových skupinách G, H, I. Konstrukce obuvi je provedena tak, že v místě palcového kloubu je umístěn pružný textilní dílec, umožňující protažení a tím snížení tlaků na deformity v oblasti palcového kloubu.

Při výběru obuvi musíme kromě velikostem a šířkám obuvi věnovat náležitou pozornost i dalším podstatným aspektům. Tak např. i úzký tvar špic a prstní části obuvi či vysoké podpatky při déletrvajícím nošení následně způsobují nevratné patologické (chorobné) změny chodidel jako propadlou klenbu, bolestivé otlaky, kladívkové prsty, vbočené palce, zkrácené Achillovy šlachy apod. Potíže, které signalizují poruchy
v oblasti nohou, se pak dále mohou projevovat bolestmi celých dolních končetin, ale i bolestmi páteře, hlavy i celkovou únavou. Často ani nevíme tu pravou příčinu a opakovaně se pak léčíme na něco úplně jiného. Proto je péče o nohy prvním krokem ke zdraví!

Firma ORTO plus spolupracuje s řadou výzkumných pracovišť a odborných institucí, mezi které patří například odborný server "Obuv-kůže", který nabízí aktuální dění ve světě obuvi a módních trendů.

Co našim zákazníkům nabízíme

Obuv společnosti ORTO plus má charakter především profylaktické obuvi. Její co nejčastější používání ve volném čase k vycházkám, nákupům, či doma nebo v zaměstnání k přezutí, zabraňuje vzniku vad nohou, a to i při krátkodobém nošení módní, ze zdravotního hlediska ne vždy vhodné obuvi. Na nevratné patologické změny nohou sice nejsou a ani nemohou být zázračným elixírem, ale od vzniklých potíží se vždy znatelně uleví. Vhodný tvar nášlapné stélky s anatomickou podporou chodidla a optimální výškou podpatků či klínů prohlubování chorobných změn, pokud úplně nezastaví, tak alespoň výrazně omezí.

A další přednosti?

  • nenapínaný, ručně přišitý svršek ke spodku obuvi umožní zachovat celou zásobu tažnosti usně a tím docílit individuální dotvarování obuvi na každé chodidlo
  • vlnovcovitý povrch nášlapné stélky pod chodidlem zabezpečuje jeho stálé větrání a navíc působením na stimulační body provádí jejich nedráždivou masáž, působící na tělesnou i duševní pohodu
  • omezuje pocení a pálení chodidel se stálým pocitem suchých nohou, čímž se snižuje riziko vzniku plísňových onemocnění nebo naopak napomáhá jejich doléčení
  • vhodně tvarovaná a velmi lehká PU podešev svými tlumícími účinky šetří klouby a páteř, jakož i rozložení došlapaných sil na celé chodidlo
  • pocit pohodlí a komfortu obuvi (dle vzoru) dále ještě umocňují bandážované okraje svršků, odpružené přezky, regulovatelný objem svršků, anatomická podpora chodidla, pružné, ručně šité spojení svršků obuvi s podešvemi apod.

Cílová skupina

Tato pohodlná, komfortní, zdravotně nezávadná obuv je v dámském a pánském provedení určena téměr pro celou populaci, včetně těhotných žen. Je osvědčená především jako letní vycházková, volnočasová obuv a v čistých provozech např. v kancelářích, bankách, úřadech, školách a domácnostech jako obuv přezouvací, po celý rok.

Vážení zákazníci, přejeme Vám příjemnou a pohodlnou chůzi v naší obuvi.
Obuv ORTO plus - první krok k Vašemu zdraví.