Pegres
Sem vložte podnadpis

Žirafa-garant zdravotní nezávadnosti dětské obuvi

Jak poznáme zdravotně nezávadnou dětskou obuv:

Stélka obuvi:dětské nohy se poměrně hodně potí-dětská obuv by proto měla být vybavena stélkou nebo vložkou ze savého materiálu.

Opatek:noha v obuvi musí být dobře fixována.Proto každá dětská obuv uzavřených střihů,ale i sandálová s plnou patou,musí mít dostatečně tuhý,vysoký a dlouhý opatek.

Střih svršku obuvi:dobrou fixaci nohy v obuvi zajišťuje také vhodný střih svršku obuvi.Vhodná je obuv šněrovací,popřípadě uzavíraná páskem na sponu či suchý zip.Obuv mokasinového nebo lodičkového střihu je nevhodná.Pro nejmenší děti kupujte obuv výhradně kotníčkovou.

Ohebnost obuvi:v oblasti prstních kloubů musí být obuv co nejohebnější.Obuv musí tzv."jít" s nohou.Tuhá obuv zvyšuje únavu a narušuje pohodlí chůze.Doporučujeme již při nákupu vyzkoušet,jaký odpor klade bota při ohybu špičky směrem k nártu.

Tlumící vlastnosti obuvi:nohy jsou ohrožovány i neustálými tvrdými dopady na beton,dlažbu,asfalt,což může časem vést k opotřebení kostí,kloubů a kloubních chrupavek dolních končetin.Prevencí je podešev s dobrými tlumícími vlastnostmi,pěnové vkládací vložky a anatomicky tvarované stélky z pružných materiálů.

Podpatek:podpatky u dětské obuvi musí být co nejnižší s velkou plochou pro udržení stability dítěte.

Hmotnost obuvi:hmotnost dětské obuvi by měla být co nejmenší.

Dobrá obuv není levná:kvalitní dětské boty nejsou levné.Nenechte se proto ovlivnit nižší cenou dětské obuvi,nabízené na tržištích či burzách-v naprosté většině případů můžete touto obuví svým dětem poškodit nohy.

Při každém nakupování obuvi žádejte kvalifikované přeměření velikosti obou nohou dítěte.Rozměry nohou měříme ve stoje.Obuv musí dobře padnout jak do délky,tak do šířky.Dětská obuv musí být vpředu před prsty o 10 až 15 mm delší než noha.Tomuto prostoru říkáme nadměrek a slouží jako rezerva pro pohyb prstů při prodloužení nohy za chůze a pro růst nohy.